Obilježavanje mjeseca hrvatske knjige

Autor: Daniela Jasprica, 3. 11. 2016.

15. listopada – 15. studenoga

Mjesec hrvatske knjige 2016., manifestacija koja više od dva desetljeća uspješno promiče knjigu i čitanje kao društvenu vrijednost, svečano je otvoren u subotu, 15. listopada 2016. godine u Šibeniku. Domaćin je svečanosti grad Šibenik.

Mjesec hrvatske knjige održava se od 15. listopada do 15. studenoga, a središnja je tema i geslo ovogodišnje manifestacije Čitam sto nas sat. Pokrovitelj je Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, a organizator su Knjižnice grada Zagreba.

Mjesec hrvatske knjige nacionalna je kulturna manifestacija posvećena hrvatskoj pisanoj riječi čiji je cilj promicanje hrvatske knjige i kulture čitanja. U tih se mjesec dana okupljaju knjižničari, književnici, nakladnici i kulturni djelatnici, ali i čitatelji. U brojne i raznovrsne programe uključene su knjižnice diljem Hrvatske i mnoge druge institucije slaveći knjigu i pisanu riječ.

Školska knjižnica Osnovne škole Gornja Poljica – Srijane ove se godine priključila manifestaciji sudjelovanjem u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja.

Osim toga, učenice 7. razreda su uz pomoć knjižničarke Marine i prigodnim panoom obilježile Mjesec hrvatske knjige.