Croatian Makers u našoj školi

Autor: Daniela Jasprica, 23. 2. 2017.

U ponedjeljak, 13. veljače učenici i učenice naše škole sudjelovali su na radionici Croatian Makers lige.

Croatian Makers liga je dio projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).
Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu. Svi sudionici dobit će potrebne robote na posudbu, odnosno u trajno vlasništvo.

Platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot mBot (Bluetooth verzija) koja nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje.

U ponedjeljak, 13. veljače posjetili su i našu školu. Učenici i učenice sudjelovali su na radionicama i programiralo mBote i BBC micro:bitove.

STEM auto održava besplatne radionice robotike i programiranja BBC micro:bitova i mBota u manjim sredinama, ovaj put u Dalmaciji i na otocima.