Projekt „Ruksak (pun) kulture

Autor: Daniela Jasprica, 5. 10. 2017.

Naša škola odabrana je za projekt "Ruksak (pun) kulture" za ovu školsku godinu.

Odluku o odabranim vrtićima i školama za provedbu programa Ruksak (pun) kulture – umjetnost i kultura u vrtiću i školi za 2017. godinu je donijelo Ministarstvo kulture. Naša je škola odabrana među 32 vrtića, 95 osnovnih škola, 18 srednjih škola i 4 centra za odgoj i obrazovanje od ukupno prijavljenih 356 prijava.

Popis odabranih vrtića i škola javno je objavljen i na mrežnim stranicama Ministarstva kulture. Možete ga pronaći na sljedećoj poveznici: http://www.min-kulture.hr/default.aspx?id=8787

Projekt Ruksak (pun) kulture jedinstveni je kulturno-edukativni program na državnoj razini koji su zajedno pokrenuli Ministarstvo kulture Republike Hrvatske i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.

Osmišljen kao nacionalni dopunski program podrške kurikulumu u osnovnim i srednjim školama, Ruksak (pun) kulture vezan je uz umjetnost i kulturu, a u hrvatskim ga školama provode stručnjaci (književnici, likovni i kazališni, glazbeni i plesni umjetnici). Provođenjem programa željelo se omogućiti dostupnost, približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima, poduprijeti razvijanje njihove estetske kulture, općenito senzibilizirati djecu i mlade za područje umjetnosti i kulture. Sudjelujući na programu Ruksaka učenici stječu pozitivan pristup svim vrstama umjetnosti i kulture. Namjera je programa da umjetnost i kultura budu jednako dostupne svoj djeci na području Republike Hrvatske.