Dan sjećanja na Vukovar i Međunarodni dan djeteta

Autor: Josipa Marić, 18. 11. 2017.

U petak 17. studenoga obilježili smo Dan sjećanja na Vukovar i Škabrnju te odali počast svima poginulima u Domovinskom ratu. Ove godine tematski smo ga povezali s Međunarodnim danom djeteta (20. 11.) čiji je cilj  podsjetiti javnost i ustanove na potrebu zaštite maloljetnika od zlouporabe, nasilja i raznih oblika diskriminacije. Tijekom prvog školskog sata dostojanstveno smo se prisjetili 18. 11. 1991. godine, dana pada našeg Vukovara. Poslušali smo himnu, pjesme o Vukovaru, dječjem zajedništvu i slobodi.  Prigodne recitacije izveli su učenici Anđela Kaćunko, Jakov Kujundžić, Šime Kaćunko, Jelena Banić i Martina Kaćunko. Članak Siniše Glavaševića o istinskim vrijednostima pročitala je Antonija Radić. Učenici i djelatnici potom su u znak sjećanja na žrtve zapalili svijeće pred školom. Svatko je u sebi izgovorio molitvu „za bolje sutra, vedrije dane i manje boli“ zahvalivši našim hrabrim braniteljima na slobodnoj domovini. Jednoglasno smo poželjeli još dugo živjeti u miru.