Maškare

Autor: Josipa Marić, 19. 2. 2018.

Dan prije Pepelnice, na pokladni utorak 13. veljače, školom su zavladale maškare. Nakon nastave učenici su se maskirali u željene likove i krenula je povorka kroz dvorište. Uslijedio je prigodni program s učeničkim recitacijama i pjesmama, a proglašene su i najbolje maske. Odlučeno je kako su nagradu za skupnu masku (čitavi razredni odjel) osvojili učenici petog razreda maskirani u vojnike hrvatske vojske.

Treću pojedinačnu nagradu osvojio je sedmaš Noel Markić (Robin Hood), drugu pojedinačnu nagradu drugaš Alojzije Kaćunko (radnik- građevinar), a prvo mjesto zauzeo je šestaš Stipe Mikas prerušen u babu. Nastavnik Tvrtko Roguljić pobjednike je uveselio čokoladama, a ostali učenici osladili su se krafnama.

Krnju u obliku snjegovića izradili su nastavnik Tomica Jadronja i učiteljica Josipa Marić. Nakon pročitane osude u kojoj je obrazloženo da je kriv jer ove zime još nije pao snijeg, krnjo je spaljen.