Moja prva knjiga - 14. državni natječaj za djecu u pisanju i ilustriranju vlastite priče

Autor: Josipa Marić, 24. 5. 2018.

Moja prva knjiga državni je natječaj za učenike osnovnih škola pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, a provodi ga Udruga za promicanje kulture čitanja KAlibra. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici (Sanja Pilić i Silvija Šesto).

Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu. Natječaj se uspješno provodi već četrnaest godina, a na njega pristigne više od 700 radova godišnje.

U pustolovinu stvaranja vlastite priče tijekom veljače i ožujka pod mentorstvom školske knjižničarke Ivane Pavić upustili su se naši maštoviti učenici Toni Stazić 6. r. (Avantura u Americi), Paula Mikas 5. r. (Soba tajni) i Ivana Lasić 6. r. (Priča o jednom Valentinovu). Prije nekoliko dana objavljena su imena najboljih radova. U velikoj konkurenciji naši učenici nisu među nagrađenima, no to ih neće obeshrabriti. Već se stvaraju ideje za nove priče s kojima će sudjelovati u ovom i sličnim natječajima sljedeće školske godine.