EKSKURZIJA ZA UČENIKE 4. RAZREDA

Autor: Josipa Marić, 24. 5. 2018.

Temeljem Godišnjeg plana i programa rada škole i programa rada razrednika uspješno je realizirana ekskurzija učenika 4. razreda u trajanju od četiri dana i to od 24.4. do 27.4.2018.god.

Zbog malog broja učenika ekskurzija je realizirana na način da sam se sa učenicima priključila ekskurziji učenika četvrtih razreda OŠ Ostrog iz Kaštel Lukšića.

Učiteljice i učenike OŠ Ostrog sačekali smo u dogovoreno vrijeme ispred naplatnih kućica u Dugopolju. Oko 8 h i 15 min krenuli smo autoputem prema Ogulinu. Po dolasku u Ogulin, razgledali smo brojne znamenitosti: Đulin ponor, Zavičajni muzej Ogulin uz kostimirano vodstvo te Ivaninu kuću bajki gdje su učenici uz razgledanje učestvovali i u zanimljivoj radionici pod nazivom „Pogodi tko sam ili što sam.“ Nakon razgleda nastavili smo vožnju do Hrvatskog zagorja. Smjestili smo se u hotelu Krapinske Toplice u Krapini, večerali i otišli na zabavu u disko. Zabava u disku završila je dodjelom diploma za naj plesača/ plesačicu. Učenici su u 23 h bili u svojim sobama.

Drugi dan ekskurzije nakon doručka krenuli smo u Krapinu. U pratnji kustosa obišli smo Muzej krapinskih neandertalaca, koji slavi kao jedan od najmodernijih muzeja svijeta. Prošetali smo brdom Hušnjakovo-nalazištem krapinskog pračovjeka. Nastavili smo vožnju prema srednjevjekovnom svorcu Trakošćan, te ga razgledali uz pranju stručnog vodiča. Učenici su iskoristili slobodno vrijeme za kupnju suvenira. Nastavili smo putovanje do predivnog seoskog gospodarstva Lojzekovahiža, gdje je bio organiziran ručak. Nakon ručka učenici su se opustili na lijepom igralištu u sklopu seoskog gospodarstva.U dogovoreno vrijeme vratili smo se u hotel, večerali, a poslije večere sa učenicima uživali u noćnom kupanju u hotelskom bazenu.

Treći dan ekskurzije organiziran je cjelodnevni izlet u Zagreb. Posjetili smo Tehnički muzej i Planetarij uz pratnju stručnog vodiča. Nakon razleda krenuli smo prema Kaptolu, te u pratnji stručnog vodiča obišli smo: Katedralu, Kamenita vrata, Trg sv. Marka, crkvu sv. Marka, kulu Lotrščak, te se vozili  uspinjačom. Prošetali smo Ilicom i Trgom bana Josipa Jelačića gdje su učenici slobodno vrijeme iskoristili za kupnju suvenira. Nakon obilaska otišli smo u Maksimir gdje nam je u perivoju bio organiziran ručak. Nakon ručka obišli smo ZOO vrt.

U dogovoreno vrijeme vratili smo se u hotel i večerali. Navečer je bila organizirana zabava u disku uz izbor za naj frizuru i dodjelu diploma.

Četvrti dan nakon doručka krenuli smo do prekrasnih Rastoka gdje smo razgledali stare mlinice, slapove Slunjčice, a poslije su se učenici na obližnjoj livadi zabavili sportskim sadržajima. Nastavili smo putovanje do Smiljana, rodnog mjesta Nikole Tesle. U pratnji stručnog vodiča razgledali smo i obišli Memorijalni centar Nikola Tesla. Uz kraće slobodno vrijeme učenici su se zabavili na obližnjem igralištu.  Nastavili smo put autoputem do mjesta polaska gdje su nas dočekali roditelji učenika.

Ekskurzija je uz brojne edukativne sadržaje prošla u ugodnoj i prijateljskoj atmosferi, a plan i program ekskurzije u cjelosti je ostvaren.

Učiteljica- voditelj ekskurzije

Marija Krak