NAŠA MARTINA OSVOJILA JE TREĆE MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU IZ TALIJANSKOG JEZIKA

Autor: Josipa Marić, 27. 5. 2019.

Martina Kaćunko, učenica osmog razreda naše škole, sudjelovala je na Državnom natjecanju iz talijanskog jezika koje se održalo od 4. do 6. travnja 2019. u Zadru.

Martina je ostvarila usitinu hvale vrijedan rezultat – osvojila je treće mjesto u svojoj kategoriji.

Na natjecanju je sudjelovalo 15 učenika osnovnih škola koji su se natjecali u tri kategorije, ovisno o godinama učenja talijanskog jezika. U Martinininoj kategoriji (učenici koji uče talijanski jezik kao izborni predmet od 4. razreda osnovne škole) natjecalo se sedam učenika. Riječ je,dakle, o sedam najboljih učenika u državi, svi oni postigli su sjajan rezultat samim time što su stigli na državno natjecanje, svi su pokazali izvrsno poznavanje talijanskoga jezika i ostvarili izvrstan rezultat.

Mi smo posebno ponosni na našu Martinu i osvojeno treće mjesto. Vjerujemo da je ovo tek prvi u nizu Martininih uspjeha i da će u srednjoj školi nastaviti biti izvrsna.

Ovo natjecanje bilo je natjecateljima i prilika za upoznavanje i stjecanje novih prijatelja, razmjenu njihovih iskustava vezanih za učenje talijanskog jezika, razmjenu mišljenja o upisu srednje škole i razgovor o mnogim drugim temama. Natjecatelji su u pratnji svojih mentora posjetili grad Zadar i uživali u njegovim ljepotama.

Svakako treba pohvaliti Hotelijersko-turističku i ugostiteljsku školu  koja je bila domaćin natjecanja, kao i organizatore cijelog natjecanja.  Bilo je to jedno prekrasno iskustvo, kako za učenike, tako i za njihove mentore.

Još jednom čestitke našoj Martini i svim sudionicima Državnog natjecanja!